Elżbieta Watemborska
Elżbieta Watemborska
Doradztwo i coaching kariery
Wyślij wiadomość

E-mail pomyślnie wysłany do Coacha

E-mail nie został wysłany - wybrany Coach nie ma aktywnych wydarzeń coachingowych.

Uzupełnij brakujące pola

Opis

DORADZTWO I COACHING KARIERY

Jestem doradcą i coachem kariery, psychologiem i HRowcem. Pomagam osobom, które chcą mieć poczucie sensu swojej pracy, w odnalezieniu zgodnej z nimi ścieżki zawodowo-edukacyjnej. Wspieram osoby poszukujące rozwoju i równowagi w życiu oraz swojego miejsca na rynku pracy. Wierzę, że rozwój osobisty i satysfakcjonująca praca są fundamentalne dla naszego dobrostanu. Moją pasją jest praca z ludźmi i dla ludzi.

CO MOGĘ CI ZAOFEROWAĆ? 

- Pomogę Ci odpowiedzieć na pytania „co mogę robić zawodowo”, „jak zmienić pracę na lepszą”?

- Wesprę Cię w określeniu Twoich predyspozycji i preferencji zawodowych - Zapewnię Ci kompleksową pomoc w poszukiwaniu pracy (tworzenie CV, symulacje rozmowy rekrutacyjnej, poszukiwanie ofert itp.)

- Wypracuję z Tobą sposoby na odnalezienie równowagi między pracą a życiem osobistym

- Pomogę Ci w lepszym radzeniu sobie ze stresem lub wypaleniem zawodowym

- Doradzę w zakresie doboru odpowiedniej ścieżki edukacyjnej

Z KIM PRACUJĘ?

Pracuję z klientami z wieloletnim doświadczeniem zawodowym - specjalistami, ekspertami, i z osobami dopiero wchodzącymi na rynek pracy. Około ¼ moich klientów to obcokrajowcy poszukujący możliwości rozwoju zawodowego w Polsce. Pracuję w języku angielskim i niemieckim.

JAK PRACUJĘ?

Pracuję zdalnie z dowolnego zakątka na globie. Możemy się również spotkać na żywo w wybranym miejscu w Warszawie. 

DLACZEGO WARTO SKIEROWAĆ KROKI WŁAŚNIE DO MNIE? 

- jako psycholog i coach pomogę Ci spojrzeć na aspekty zawodowe z innej, szerszej perspektywy, przyjrzeć się sobie i temu, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne w pracy

- moje doświadczenie w HR daje mi dużą znajomość rynku pracy i różnych branż, którą chętnie dzielę się z klientami

- rozwijam się dla Ciebie - moje doświadczenia jako doradca kariery są poparte wieloma kwalifikacjami, w mojej pracy stosuję sprawdzone podejścia i metody uznane w Polsce i na rynku zagranicznym; więcej informacji znajdziesz TUTAJ: https://watemborska.pl/kwalifikacje/

- jeśli szukasz osoby, z którą poczujesz się bezpiecznie w relacji, z dystansem do siebie i rzeczywistości, która patrzy na człowieka z szerszej perspektywy (psychologicznej, zawodowej, filozoficznej i po prostu życiowej), to trafiłeś pod właściwy adres

- swoją pracę poddaję regularnej superwizji

DOŚWIADCZENIE 

W obszarze doradztwa kariery pracuję od kilku lat z klientami indywidualnymi, a także współpracuję ze znanymi instytucjami, takimi jak Biuro Karier Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Karier Collegium Civitas. Poza tym od ponad 7 lat pracuję w działach HR, m.in. w rekrutacji, rozwoju. Połączenie obu tych perspektyw pozwala mi efektywnie pracować z klientami, którzy nie tylko potrzebują zajrzeć w głąb siebie, by odpowiedzieć sobie na pytanie o zgodną z nimi ścieżkę zawodową, lecz także konkretnych porad i nawigacji na niełatwym terenie rynku pracy.

WYKSZTAŁCENIE 

Jestem dyplomowanym doradcą i coachem kariery (studia podyplomowe job coaching na Uniwersytecie SWPS) i psychologiem (mgr psychologii na Uniwersytecie Warszawskim). Ukończyłam też wiele kursów i szkoleń w zakresie doradztwa/coachingu kariery, psychologii, HR, o których więcej przeczytasz TUTAJ: https://watemborska.pl/kwalifikacje/

MOJA HISTORIA, CZYLI JAK STAŁAM SIĘ DORADCĄ KARIERY? 

Zaczęło się od tego, że w dawnych czasach licealnych, będąc uczennicą klasy o profilu ścisłym, stwierdziłam, że nic nie szkodzi mi zainteresować się zgoła odmiennym tematem – czyli człowiekiem z perspektywy humanistycznej. Moje, z początku niewinne zaangażowanie w lektury wszelkich możliwych książek i powieści psychologicznych, przerodziło się w poważne zacięcie filozoficzne i literackie, owocując tytułami finalistki olimpiad przedmiotowych z tych dziedzin. Wtedy już wiedziałam, że politechnika ani studia biznesowe nie są dla mnie, a najlepiej odnajdę się w psychologii.

Studia psychologiczne były dla mnie niesamowicie silnym bodźcem rozwojowym, wspominam je jak najlepiej. Pierwotnie zamierzałam zostać psychologiem klinicznym i pracować z pacjentami terapeutycznie, ale przypadek i znajomości z kół naukowych sprawiły, że odkryłam dla siebie obszar HR, który również mnie zainteresował. Poza tym, dawał dużo lepsze możliwości startu w tzw. dorosłe życie pod względem finansowym, co miało w mojej sytuacji życiowej niebagatelne znaczenie.

Tym tropem trafiłam do HRów. W pierwszych latach pracy chłonęłam nowe umiejętności, byłam zaciekawiona tym, jak rozwijać ludzi w organizacji, jak znajdywać takich, którzy będą w niej efektywnie pracować. Gdy zdobyłam już solidne doświadczenie w tym obszarze, zaczęłam zauważać, jak niewielu ludzi jest zadowolonych ze swojej pracy, jak niewielu się z nią identyfikuje i wykonuje ją z pasją. HR jest (nie)stety obszarem, gdzie bardzo wyraźnie to widać. Podobne trudności, o zgrozo, zaczęłam zauważać u siebie! Zaczęłam sobie zadawać pytania: czy praca na rzecz organizacji to jedyna rzecz, którą chcę robić? Na ile to jest mój cel i moje miejsce? Kim tak naprawdę chcę być? I tak, po kilku latach pracy, znalazłam się w kryzysie, o który sama bym siebie nie podejrzewała.

Podjęłam decyzję o własnym coachingu kariery. I to był przełomowy krok w moim myśleniu o dalszej przyszłości zawodowej. Strzał w dziesiątkę. Udało mi się połączyć kropki moich dotychczasowych doświadczeń i umiejętności z tym, co chcę robić, czyli pomagać ludziom, by odnaleźli lub stworzyli zgodną ze sobą ścieżkę zawodową. Od tamtej chwili minęło kilka lat intensywnej pracy z różnymi klientami poszukującymi swojej drogi zawodowej. Bogatsza o te doświadczenia wiem, że to jest właśnie to, czego szukałam. Szukałam mojego celu na zewnątrz, w ofertach pracy, a odpowiedź znalazłam ostatecznie zagłębiając się w siebie. Dlatego wierzę, że doradztwo kariery ma sens, sama jestem tego przykładem. Towarzyszyłam już wielu klientom na ich drogach i bezdrożach zawodowych. Może nasze ścieżki też się spotkają?

JA PRYWATNIE 

Uwielbiam góry i wędrówki górskimi szlakami. Jestem miłośnikiem prostych aktywności pozwalających na kontakt z naturą – wędrówki z plecakiem, rower. Pasjami czytam literaturę faktu, reportaże, nie zapominając o powieściach (najlepiej z bogatymi wątkami psychologicznymi). Podczas lektury kryję się pod ciepłym kocykiem z kawą. Lubię oddawać się też innym rozrywkom typowym dla kocykowych introwertyków, jak rozmowy z przyjaciółmi o sensie życia do białego rana, dobre seriale czy poezja śpiewana. Ważne jest dla mnie środowisko, dobrostan zwierząt. Medytuję, cały czas w poszukiwaniu sensu tego, co mnie otacza. Czasem dzielę włos na czworo, ale tylko troszeczkę :-)


Elżbieta Watemborska | Wszystkie wydarzenia Coacha

Brak wydarzeń