motywacja

Coaching motywacyjny — pozbądź się prokrastynacji i działaj

Nie możesz zrealizować zamierzonych celów? Brak Ci chęci do pracy i działania? Coaching motywacyjny może być rozwiązaniem!

Niestety w ciągu ostatnich lat statystyki i badania wykazują, że coraz więcej osób boryka się z problemem braku motywacji oraz lenistwem. Taki stan może przerodzić się w poważne problemy, a w najgorszym przypadku doprowadzi do depresji i niezadowolenia z życia.  Sprawdź, jak nie dać się lenistwu i zobacz, co zrobić, jeśli nie masz motywacji do działania!

Co to jest motywacja wewnętrzna i zewnętrzna?

Motywacja jest niczym innym jak chęcią do wykonania danego zadania, które prowadzi do realizacji określonego celu. Motywacja jednak często gaśnie lub jest słaba w zależności od tego, czym kieruje się człowiek, wykonując daną czynność.

Motywacja wewnętrzna

O motywacji wewnętrznej można mówić wtedy, gdy wykonujesz daną czynność z własnych pobudek. Nie oczekujesz nagród za dobrze wykonane zadanie i nie obawiasz się kary, za brak realizacji. Radość daje Ci samo wykonywanie danej czynności. Taka motywacja jest najskuteczniejsza i zazwyczaj prowadzi do odpowiednich rezultatów i realizacji wyznaczonego celu. Aby miała miejsce, Twoje cele muszą być dla Ciebie ważne i wykonalne.

Motywacja zewnętrzna

Zwykle z motywacją zewnętrzną można spotkać się w pracy lub szkole. Pracownicy oraz dzieci obawiając się kar za błędy w zadaniach, starają się wykonać powierzoną pracę jak najlepiej. Tak samo jest w przypadku nagród, jeśli pracodawca lub nauczyciel postanowi dać nagrodę za wykonanie zadania, wówczas motywacja człowieka wzrasta i doprowadza do realizacji celu.

Dlaczego czujesz brak motywacji do działania?

Głównym czynnikiem wpływającym na brak motywacji do działania jest nieodpowiednio wyznaczony cel. Do najczęściej spotykanych braków motywacji zaliczamy:

  • niska motywacja do odchudzania,
  • brak motywacji do nauki,
  • znikoma motywacja do pracy,
  • brak motywacji do działania.

Każda z powyższych pozycji dotyczy dużej części ludzi w społeczeństwie. Jednak skoro tak dużo osób ma podobny problem, to warto zastanowić się nad przyczyną. Jeśli Ciebie też dotyka ten problem, musisz odpowiednio zdefiniować swoje cele, tak aby były możliwe do osiągnięcia, a do tego powinny być mierzalne. Bez widocznych wyników, nie będziesz zauważać zmian, tym samym Twoja motywacja do działania dalej będzie spadać.

Trener motywacyjny — skuteczne rozwiązanie na brak motywacji

Kiedy uświadomisz sobie, że brak motywacji nie jest wynikiem Twojego zagubienia, a jedynie nieodpowiednim wyznaczeniem celów w życiu, to sprawa staje się o wiele łatwiejsza do rozwiązania. Dobrym sposobem jest skierowanie się do specjalisty, który pomoże Ci wypracować odpowiednie rozwiązanie. Dobry mówca motywacyjny może pokazać Ci, jak należy realizować cele oraz pomoże określić jakie cele są dla Ciebie najważniejsze. Jeśli szukasz odpowiedniej osoby, to znajdź coacha na naszym portalu SuperCoach. W ramach całej listy coachy z całej Polski, polecamy coaching indywidualny Coach Magdaleny Ciesielskiej. Pani Magda to znany i ceniony trener motywacyjny, który pomaga wielu osobom w różnych problemach, w tym z brakiem motywacji.


Darmowa 30-minutowa sesja coachingowa!

Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie motywacji – umów się z certyfikowanym coachem.

Skontaktuj się z Coach Magdą


Artykuł sponsorowany
Możesz dodać swój artykuł za darmo lub artykuł sponsorowany: DODAJ ARTYKUŁ.

Leave a reply