coaching relacji

Coaching relacji: Jak uwolnić się z toksycznego układu?

Interakcje  międzyludzkie są podstawową potrzebą, z jaką człowiek przychodzi na świat. Jednocześnie jest to materia niezwykle skomplikowana, wymagająca nieustającego zrozumienia wobec bliskich nam osób – cierpliwości, empatii, niekiedy altruizmu bądź pójścia na kompromis. Niestety, zdarzają się również znajomości przepełnione wrogością oraz niechęcią, nieprzyjemne dla żadnej ze stron. Pomiędzy tymi dwoma skrajnościami możemy odnaleźć dość osobliwą formę więzów, która przejawia zarówno cechy jednoznacznie pozytywne, jak i wyjątkowo negatywne. Dlatego  w obliczu wszelkich nieprawidłowości bądź zawiłości warto skorzystać z coachingu relacji.

Coaching relacji – gdy bliskość rani

Toksyczność może występować w każdego rodzaju interakcjach niezależnie, czy dotyczy osób z rodziny, życia uczuciowego, przyjaźni, czy sfery zawodowej. Paradoksalnie, im bliższa więź między osobami, tym większa sposobność do wytwarzania patologicznych korelacji. Z tego względu spotkanie z coachem relacji, jako doświadczoną osobą postronną, może okazać się zbawiennym rozwiązaniem, pomagającym odzyskać utraconą równowagę i pozyskać obiektywy ogląd sytuacji.

Coaching relacji – nauka samoobrony

Osoba toksyczna z premedytacją wykorzystuje słabe punkty drugiej strony. Do osiągnięcia własnych, zamierzonych celów poddaje ją szantażowi emocjonalnemu, manipulacji, a także wykorzystuje zależności płynące z łączącej ich zażyłości. W rezultacie uzyskuje przewagę nad swoją ofiarą, wzbudzając w niej poczucie winy bądź wyrzutów sumienia, które nie pozwalają na permanentne odcięcie się od zakamuflowanego agresora. W obliczu takiej sytuacji sesja z coachingu relacji pozwala wypracować metody obrony przed przemocą psychiczną, ustalić nieprzekraczalne granice oraz odzyskać równowagę psychiczną wraz z poczuciem własnej wartości i decyzyjności.

Coaching relacji – siła na przyszłość

Osoba korzystająca z usług coacha relacji ma szansę wypracować w sobie pokłady asertywności, dzięki którym sama będzie mogła świadomie zadecydować, na ile chce zaangażować się w konkretne stosunki międzyludzkie. Niezachwiana konsekwencja w przyjętej postawie zniweluje ryzyko uwikłania się w kontakty z osobą o toksycznych skłonnościach. Zatem, coaching relacji jest nie tylko jednym ze sposobów radzenia sobie z bieżącymi problemami, lecz przede wszystkim wyposaża klienta w umiejętności procentujące na dalszym etapie życia.

Artykuł sponsorowany
Ten artykuł nt. coachingu relacji jest artykułem sponsorowanym. Możesz dodać swój artykuł za darmo lub artykuł sponsorowany: DODAJ ARTYKUŁ.

Leave a reply