coaching rodziny

Coaching rodzicielski — w czym pomoże oraz kto powinien skorzystać?

Masz problemy w komunikacji ze swoją rodziną lub bliskimi? Twoje dziecko doświadcza silnych emocji, chciałbyś mu pomóc, ale nie wiesz jak? Chcesz zwiększyć swoje kompetencje rodzicielskie? Sprawdź, czym jest coaching rodzicielski? Zobacz, czym się zajmuje ta dziedzina i gdzie szukać odpowiednich coachów!

Co to jest coaching rodzicielski?

Coaching rodzicielski jest narzędziem stworzonym do pomocy rodzicom, którzy mają trudności w porozumieniu się ze swoim dzieckiem. Jest on również bardzo pomocny w przypadku kiedy rodzice chcą się rozwijać, by stawać się coraz lepszymi wychowawcami. Specjalista w tej dziedzinie pokaże Ci drogę, jaką powinieneś pójść, by rozwiązać swoje problemy w relacji z potomkiem.

Jakie problemy rozwiąże coaching rodzicielski?

Coaching rodzicielski pomoże Ci we wszystkich sprawach, które dotyczą komunikacji między Tobą a dzieckiem. Ponadto pozwala również zajrzeć w głąb siebie. Będzie pomocny kiedy:

  • chcesz być lepszym rodzicem, ale nie wiesz, od czego zacząć;
  • martwi Cię zachowanie Twojego dziecka i nie wiesz, co zrobić;
  • chcesz naprawić Twoje kontakty z pociechą;
  • chcesz nauczyć się mówić do dziecka tak, by chciało Cię słuchać;
  • masz potrzebę efektywniej spędzać wolny czas z dzieckiem;
  • nie wiesz jakim rodzicem chciałbyś być;
  • chcesz nauczyć dziecko radzić sobie z trudnymi emocjami.

Rodzaje coachingu, który pomoże rodzicom

Oprócz coachingu rodzicielskiego bardzo pomocnymi narzędziami w stawaniu się coraz lepszymi opiekunami są inne rodzaje coachingu, takie jak coaching relacji czy coaching osobisty.

Coaching relacji

Czasami nasze zachowania wobec dziecka, z których nie jesteśmy dumni, wynikają z problemów, jakie mamy w naszej relacji z partnerem. Nieświadomie przenosimy nasze frustracje na dzieci, mając później ogromne wyrzuty sumienia. Warto się temu przyjrzeć korzystając z coachingu relacji, który pozwoli zrozumieć jaki aspekt naszej relacji nie działać i jak należy go naprawić. Pomaga on również w problemach dotyczących relacji z szefem czy rodziną.

Coaching osobisty

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich zachowania mają ścisły związek z niezaspokojonymi potrzebami. Co więcej, dużo reakcji wobec dzieci wynika z tego, że nie jesteśmy usatysfakcjonowani z naszego obecnego życia. Warto zajrzeć w głąb siebie i zobaczyć, z czym mamy problem. Rozwiązaniem może być coaching osobisty, który jest pomocny w znalezieniu drogi, która będzie dla nas najlepsza oraz w ciągłym rozwoju osobistym. Specjalista, który dokładnie Cię wysługa, wskaże Ci drogę, która pozwoli osiągnąć lepszego relacji z Twoim dzieckiem i nie tylko!

Gdzie szukać skutecznego coacha?

W Polsce coraz więcej specjalistów zajmuje się coachingiem. Listę trenerów, oferujących profesjonalne usługi w Twojej okolicy znajdziesz na stronie supercoach.pl. Ważne jest, byś wybrał trenera, który cieszy się dobrą opinią wśród osób, które miały okazję z nim pracować. Coach musi być empatyczny i słuchać Cię z uwagą byś miał przekonanie, że Twoje problemy są w dobrych rękach. Osobą wartą polecenia, która ma wieloletnie doświadczenie, w różnych formach coachingu jest Pani Magdalena Ciesielska. Umów się na spotkanie i przekonaj się sam!

Artykuł sponsorowany
Możesz dodać swój artykuł za darmo lub artykuł sponsorowany: DODAJ ARTYKUŁ.

Leave a reply