samorozwój

Samorozwój a rola coachingu osobistego

Rozwój osobisty to w dzisiejszych czasach priorytet. To samorozwój sprawia, że zamiast stać w miejscu, człowiek może sięgać po nowe możliwości, podejmować się nowych zadań czy wprowadzać zmiany w swoim życiu. Jest to szczególnie ważne, gdy dotychczas stosowane schematy zachowań, modele działań, nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Coaching osobisty jest zatem potrzebny przede wszystkim tym osobom, które:

  • czują zniechęcenie do swojego dotychczasowego życia;
  • nie realizują siebie i swoich marzeń;
  • odczuwają blokadę przed dążeniem do wyznaczonych celów lub nie potrafią ich realnie wyznaczyć;
  • nie mają motywacji do działania lub nie wiedzą, od czego zacząć.

Każdy z tych czynników pokazuje, że jednostka przestała się rozwijać, a brak satysfakcji wywołany jest zastojem czy marazmem, który zdominował jej życie. Stawiając na rozwój osobisty systematycznie dba się o to, by w życiu pojawiały się nowe cele, pragnienia i możliwości, a przede wszystkim motywacje do tego, by podejmować kolejne działania i rozwijać swoje pasje. Co ciekawe samorozwój to nie tylko kwestie związane z karierą i pozycją zawodową. To również, a może przede wszystkim rozwój personalny, czyli praca nad swoim charakterem, nad pozyskiwaniem nowych umiejętności czy kompetencji. To dzięki tym działaniom człowiek zyskuje dodatkową perspektywę, która zapewnia mu większą satysfakcję w życiu i motywuje do dalszych działań w innych obszarach życia.

Rozwój osobisty – niekoniecznie samodzielnie

Choć samorozwój to zadanie, które można realizować samodzielnie, to nie każdy wyróżnia się odpowiednią motywacją do działania oraz nie każdy wie, gdzie i od czego zacząć, by rozwój osobisty był skuteczny i przyniósł oczekiwane korzyści. Jeśli działa się niezgodnie z własnym potencjałem lub kieruje się niewłaściwymi pobudkami, może się okazać, że rozwój personalny będzie zupełnie niemożliwy lub nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, dlatego warto zdecydować się na coaching osobisty. Wybór odpowiedniego specjalisty, który ma doświadczenie we wspieraniu ludzi w budowaniu kariery i rozwijaniu swojego potencjału, będzie zdecydowanie bardziej korzystny, niż działanie samodzielne. Zadaniem coachingu osobistego jest stworzenie jednostki nie tyle lepszej od innych, co lepszej od tego, kim było się wcześniej. Ciekawą ofertę przygotowała dla swoich klientów Coach Magdalena Ciesielska, która pomaga swoim klientom we wprowadzeniu takich zmian w swoim życiu, by zacząć cieszyć się z życia i czerpać z niego satysfakcję. Coaching prowadzony przez Magdalenę Ciesielską pomaga zawsze wtedy, gdy samodzielnie brakuje pomysłu na dalszy rozwój lub gdy dotychczas stosowane metody i próby nie przynosiły oczekiwanego rezultatu.

Jako, że rozwój osobisty jest czasem niezwykle trudnym i ciężko jest wybrać jeden właściwy obszar, w którym chce się rozwijać, niezbędne jest wskazanie swoich mocnych stron i znalezienie zainteresowań. Nie zawsze można zrobić to samemu, dlatego warto skorzystać ze wsparcia specjalisty. Coaching osobisty uczy, jak lepiej rozumieć siebie i swój potencjał, jak zagospodarować efektywnie swoje możliwości i pokonać ograniczenia. To motywacja, której czasem każdy potrzebuje.

Artykuł sponsorowany
Ten wpis nt. rozwoju personalnego jest artykułem sponsorowanym. Możesz dodać swój artykuł na blogu SuperCoach.pl za darmo lub artykuł sponsorowany ➜ DODAJ ARTYKUŁ

Leave a reply