Konsultacje filozoficzne/Philosophical life coaching

Online

Opis

Konsultacje filozoficzne/Filozoficzny life coaching

Witaj, mam na imię Anna i jako mgr Filozofii, członkini Association for Coaching i coach w trakcie akredytacji, specjalizuję się w poradnictwie filozoficznym.

Filozofia, czyli ‘umiłowanie mądrości’, jest nie tylko dyscypliną akademicką, ale w swych początkach była przede wszystkim sztuką dobrego życia. Coaching natomiast, to wg. definiacji International Coaching Federation: ‘Towarzyszenie klientowi w kreatywnym procesie, który skłania do myślenia i inspiruje do maksymalizacji zawodowego i osobistego potencjału.’ Kładąc więc nacisk na ten praktyczny aspekt filozofii stosowanej, proponuję Państwu konsultacje w tym zakresie.

Ergo, za pośrednictwem narzędzi filozoficznych, takich jak myślenie analityczne i logika, spojrzenie na problem z różnych perspektyw, oraz dbałość o aspekt etyczny omawianych kwestii, pomagam moim klientom w znalezieniu najlepszych rozwiązań dla danej sytuacji.

W swojej pracy posługuję się metodą pytań sokratejskich, dzięki którym mój klient ma możliwość znalezienia w sobie zasobów do podjęcia działań nastawionych na osiągnięcie wyznaczonych celów.

Korzystam także z nurtów filozoficznych, a zwłaszcza filozofii stoickiej, dzięki której przyglądamy się temu na co i jak możemy wpłynąć, a co z kolei należy puścić, jako wymykające się naszej kontroli.

Ponadto, z wykształacenia i zawodowo jestem także nauczycielką Philosophy & Religious Studies w Cambridge, UK (w tym adult learning), oraz lingwistką. Posiadam zatem wiedzę z zakresu pedagogiki, psychologii pozytywnej, oraz certyfikaty w obszarze professional life coaching i counselling skills (poradnictwo), co pozwala mi podchodzić do swojej pracy multidisciplinarnie, oraz dobierać jak najbardziej spersonalizowane metody do potrzeb każdego klienta.

Jednym z moich ulubionych narzędzi pracy jest trening uważności, czyli mindulness, pozwalający nam zanurzyć się w tu i teraz i lepiej radzić się z przebodźcowaniem i wyzwaniami szybko zmieniającego się współczesnego świata.

Moją mocną stroną jest nieustanne podnoszeniem swoich kwalifikacji, wysoka etyką zawodową, otwartość poznawcza i szczera chęć niesienia pomocy. Jestem głęboko przekonana, że wiedza, prowadząca do samopoznania, ale także szczera rozmowa – autentyczna relacja z drugim człowiekiem (w tym coachem) mają nieoceniony, pozytywny wpływ na psychikę człowieka.

Mogę Ci pomóc, jeżeli:

 • Czujesz, że przechodzisz przez trudności, które nazwałbyś/nazwałabyś kryzysem natury egzystencjalnej (tzw. ‘kryzys życiowy’ np. związany ze zmianą, utratą, trudnościami adaptacyjnymi) raczej, niż psychicznej (zaburzenia psychiczne)
 • Czujesz, że utknąłeś/utknęłaś w miejscu i potrzebujesz inspiracji i motywacji do działania
 • Chcesz zamienić szkodliwe nawyki na te bardziej wspierające rozwój i samospełnienie
 • Potrzebujesz szczerej rozmowy w bezpiecznej przestrzeni, nie będąc poddawanym/poddawaną ocenie
 • Interesujesz się filozofią i naukami społecznymi i chciałbyś/chciałabyś porozmawiać o zagadnieniach z tego zakresu
 • Nurtują Cię pytania z zakresu teorii wartości, takie jak: Czym jest wolność? Czym jest przyjaźń? Co jest moim priorytetem na ten moment?
 • Chcesz popracować nad jakością komunikacji w swoich związkach (metoda Porozumienie Bez Przemocy)
 • Jako pedagog z ponad 15 letnim stażem, mogę też pomóc jeżeli doświadczas trudności w swoim rodzicielstwie
 • Potrzebujesz struktury i wsparcia w tworzeniu mapy swoich krótko i długoterminowych celów
 • Szukasz odpowiedzi na dylematy dotyczące obszaru etyki i moralności

Po szczegóły techniczne, oraz listę moich kwalifikacji, zapraszam na mój profil. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu mailowego/telefonicznego. 

Opinie(2)

 • Kinga
  Kinga
  7 Luty 2024, godz. 07:50

  5

  Cenię współpracę z Anną ze względu na spokój i równowagę z jaką podchodzi do podjętej problematyki. Jej analityczny umysł pomógł mi spojrzeć na moje wybory w dużo szerszej perspektywie a także odnaleźć właściwy kierunek rozwoju w podążaniu za pasją oraz indywidualnymi zasobami. Dzięki rozmowom z Anną przełamalam własne bariery, lęki i nabrałam więcej odwagi by realizować się zawodowo. Anna posiada szeroki zakres praktyk i zainteresowań. Jest osobą godną zaufania i cierpliwą.
  Proces coachingowy okazał się dla mnie dobrą inwestycją dzięki, której zaczęłam pewniej sięgać po własne cele i je realizować. Pomógł mi poukładać poszczególne sfery życia oraz dał narzędzia, dzięki, którym mogę z większą uważnością pracować nad sobą i kształtować swoje życie!
  Anna dała się poznać jako osoba empatyczna, ciepła, godna zaufania, a jednocześnie bardzo profesjonalna – skupiona na tym, aby pomóc. Dopasowuje własną wiedzę i doświadczenie do indywidualnych potrzeb klienta. Zdecydowanie polecam Annę jako coacha!

 • Damian
  Damian
  6 Luty 2024, godz. 14:41

  5

  Anna to bardzo ciepła i empatyczna osoba, a przy tym profesjonalistka w swoim fachu. Dzięki narzędziom coachingowym i dużej wiedzy filozoficznej, pomogła mi ‘ruszyć z miejsca’ w momencie, kiedy potrzebowałem motywacji do działania i pewnej struktury, by uporządkować swoje priorytety życiowe.

Dodaj opinię

Anna Dominika
Anna Dominika
Konsultacje filozoficzne/Philosophical Life Coaching
Wyślij wiadomość

E-mail pomyślnie wysłany do Coacha

E-mail nie został wysłany - wybrany Coach nie ma aktywnych wydarzeń coachingowych.

Uzupełnij brakujące pola